jak spedzic czas wolny - teatr

Co robić w wolnym czasie? – Teatr

Staram się oszczędzać czas na sprzątaniu i zakupach, bo uważam, że lepiej jest wypełnić go kreatywnymi zajęciami. Jednym z moich ulubionych sposobów na pomysłowe spędzanie wolnych chwil jest wyjście do teatru. Bardzo często słyszę opinie, że teatr, balet i opera to wydarzenia zarezerwowane tylko dla elit z powodu wysokich cen za bilety. Prawda jest taka, że na wiele tego typu wydarzeń można wybrać się nie płacąc nic, albo stosunkowo mało. Jak to możliwe? Poniżej opiszę sposoby na uczestniczenie w spektaklach „za free”, drobne sumy lub w promocyjnych cenach.

Jak zdobyć tanie (lub darmowe) bilety do teatru?

Wejściówki – to chyba najprostszy sposób na możliwość obejrzenia spektaklu w promocyjnej cenie. Wejściówki zazwyczaj sprzedawane są 20 minut przed rozpoczęciem widowiska w kasach teatru. Polecam również stronę eWejsciowki.pl, gdzie można znaleźć tego typu bilety kilka godzin przed planowanym przedstawieniem. Pamiętaj, że wejściówki nie gwarantują miejsca siedzącego. Zazwyczaj osoby, które z nich korzystają siadają na schodkach, bocznych krzesełkach lub ewentualnie na wolnych miejscach (np. osób spóźnionych), które wskazuje obsługa spektaklu.

Sceny akademii teatralnych – tutaj można zobaczyć np. spektakle dyplomowe młodych aktorów. Bilety na widowiska można nabyć za symboliczną kwotę lub otrzymać całkowicie za darmo.

Poniżaj linki do repertuarów kilku uczelni:

Domy i centra kultury – w takich miejscach bardzo często wystawiane są darmowe sztuki lub za symboliczną opłatą, warto więc przejrzeć oferty okolicznych domów kultury. Niekiedy uczestnicy muszą najpierw odebrać darmowe wejściówki z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Kulturalne SMS i newslettery – jeśli masz już wybrany ulubiony teatr w swoim mieście sprawdź, czy nie oferuje on niższych cen biletów, o których pisze w promocyjnych wiadomościach SMS lub e-mail. Informacji takiej zazwyczaj można uzyskać w kasach teatrów lub na ich stronach internetowych.

Okazje na portalach zakupów grupowych – mało kto wie, że na stronach typu Groupon można znaleźć oferty na promocyjne ceny biletów do teatrów. Polecam przejrzeć oferty na portalu Godealla, który agreguje wszystkie promocje (tutaj link do ofert w Warszawie: https://www.godealla.pl/miasto/warszawa/kultura-i-rozrywka/teatr/).

Polecam także strony firmowe teatrów na portalach społecznościowych, gdzie często pojawiają się różnego rodzaju promocje lub konkursy. Można także obserwować fanpage „Darmowe bilety do Teatru” na facebooku – tutaj również pojawiają się konkursy z darmowymi wejściówkami do różnych teatrów.

Teatr inaczej

W liceum miałam taki przedmiot „Wiedza o sztuce”. Pamiętam, że nauczycielka zachęcała nas do oglądania Teatru Telewizji. Perspektywa otrzymania plusów i piątek za aktywność motywowała nas do oglądania sztuk.
Teraz nie musi mnie nikt namawiać do tego, żeby poświęcić swój czas na teatr, ale lubię go oglądać wtedy, kiedy mam na to ochotę. Na stronie http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/ można oglądać przedstawienia o każdej porze.

Opera online

Wiesz, że balet „Burza” i operę „Straszny Dwór” wystawiane na deskach Opery Narodowej można obejrzeć nie wychodząc z domu? Pod adresem http://vod.teatrwielki.pl/ znajdziesz zapisy z ich transmisji.

Pozdrawiam żwawo!

2 thoughts on “Co robić w wolnym czasie? – Teatr”

  1. Od jakiegoś czasu mam ochotę wybrać się do teatru, choć ostatnio ograniczałem się właściwie do oglądania wspomnianych przez Ciebie spektakli w Teatrze Telewizji. Cieszę się, że trafiłem na Twój post, dzięki któremu poznałem nowe możliwości taniego „ukulturalnienia się” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *