UBER-car

UBER – co to jest + darmowy przejazd o wartości 45 zł!

Czym jest UBER i jak to działa?

UBER to trochę taka taksówka, ale według mnie bardziej przyjazna dla pasażerów. Z moich doświadczeń wynika, że kierowcy starają się chociaż odrobinę bardziej… ale dawno już nie jeździłam zwykłą taksówką. Rejestrujemy się, pobieramy aplikację i możemy korzystać! Ogromnym plusem jest dla mnie to, że po zalogowaniu się w aplikacji widzę jaki jest orientacyjny czas przyjazdu auta do miejsca, gdzie akurat jestem. Po kliknięciu „rozpocznij kurs tutaj” można wpisać miejsce docelowe. W czasie jazdy na mapie widać całą trasę (po podróży dostaje się również mapę z zaznaczoną drogą), więc nie muszę się martwić, że kierowca będzie kluczył zamiast dowieźć mnie najszybciej jak to możliwe. Poza tym przejazdy są bezgotówkowe. To duże ułatwienie i oczywiście brak możliwości oszukiwania przez kierowców. Przy rejestracji podajemy tylko numer naszej karty, więc po skorzystaniu z usługi jedynie „trzaskamy drzwiami” 😉 Później możemy ocenić w aplikacji naszego kierowcę.

A ile kosztuje przejazd UBERem?

Przejazd UBERem jest stosunkowo tani. „Zwykły” przejazd to uberPOP, gdzie startowa opłata wynosi 5 zł, za każdy kilometr płacimy 1,40 zł, a za każdą minutę 0,30 zł.

Wprowadzono również dwa inne warianty:

uberSELECT, który charakteryzuje się podwyższonym standardem aut oraz tym, że kierowcy mają najwyższe noty (opłata startowa to 7 zł + 1,70 zł za każdy kilometr + 0,35 zł za każdą minutę).

uberNITE, czyli taryfa nocna, z której można korzystać w piątki i soboty od 20:00 do 6:00 dnia następnego (opłata startowa to 4 zł + 1 zł za każdy kilometr + 0,35 zł za każdą minutę).

Dodatkowo na stronie oraz w aplikacji można sprawdzić orientacyjną cenę przejazdu. Poniżej wklejam trzy takie przybliżone kalkulacje.

warszawa_centralna-lotnisko_chopina
Trasa z Warszawy Centralnej na Lotnisko Chopina
warszawa_centralna-stadion_narodowy
Droga z Warszawy Centralnej na Stadion Narodowy
warszawa_centralna-stare_miasto
Trasa z Warszawy Centralnej na Stare Miasto

Zniżki

Każdy nowy użytkownik UBERa może skorzystać ze zniżki na 25 zł za 1 przejazd. Jeśli cena okaże się wyższa, zapłacimy tylko nadwyżkę. Jednak wydaje mi się, że nawet na zniżce można daleko zajechać. Ja korzystam z tych usług w Warszawie i do tej pory nie zapłaciłam za kurs więcej jak właśnie 25 zł.

A teraz gratka! Kod na 45 zł!

Co zrobić, żeby otrzymać 45 zł na pierwszy przejazd UBERem? Należy wpisać np. mój kod promocyjny przy rejestracji: mdyapw11ue , lub zalogować się tutaj: https://www.uber.com/invite/mdyapw11ue Dzięki temu oboje otrzymamy bonus! Uwaga! Po 30.06.2016 r. dzięki mojemu kodowi promocyjnemu otrzymasz 25 zł! Warto się więc pospieszyć z aktywacją przejazdu 😉


Ponadto po zarejestrowaniu się możesz polecać przejazdy innym osobom wykorzystując przy tym swój kod promocyjny. Wtedy razem z Twoim znajomym otrzymacie po 25 zł na kolejne przejazdy.
To jednak nie wszystko! Warto co jakiś czas przeszukać zniżki na stronach takich jak Godealla czy Groupon, gdzie można znaleźć kupony za 9,99 zł na 3 przejazdy po 25 zł każdy. Wczytujcie się jednak w ofertę – niektóre kupony są tylko dla nowych użytkowników.

Gdzie mogę jeździć UBERem?

Do tej pory UBERa wprowadzono tylko w kilku miejscach w Polsce: Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i na Śląsku.

Tutaj można sprawdzić w jakich innych miastach można korzystać z usługi: https://www.uber.com/cities/

Pozdrawiam żwawo!

2 thoughts on “UBER – co to jest + darmowy przejazd o wartości 45 zł!”

  1. Nigdy jeszcze nie korzystałam z Ubera, a widzę, że działa on w moim mieście. Jestem bardzo ciekawa jak sprawdza się w praktyce. Koniecznie muszę wypróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *