Silownia tylko dla kobiet - Ladies Gym

Wstęp tylko dla kobiet – Ladies Gym

Często kiedy wchodziłam na siłownię porażał mnie ogrom nieznanych mi sprzętów. Najchętniej wybierałam te, które dobrze znałam, żeby się nie „wygłupić”… Owszem, na tych ogromnych siłowniach z reguły było kilku trenerów, ale zazwyczaj byli oni zajęci sobą. Kiedyś jednak trafiłam na Ladies Gym, czyli klub sportowy stworzony wyłącznie dla kobiet.

Zalety ćwiczeń w Ladies Gym

Dotąd brałam udział w zajęciach tylko jednej siłowni stworzonej wyłącznie dla kobiet. Dlatego skupię się teraz na tym co wyróżnia ten konkretny klub.

 • Świetna atmosfera – w pokonywaniu swoich słabości fizycznych motywują nie tylko trenerki, ale i inne Klubowiczki.
 • Osobiste trenerki – tutaj zawsze czułam, że „trenerki są dla mnie”. Zawsze zauważały kiedy miałam problem z wykonaniem któregokolwiek ćwiczenia (np. przez ból kolana) i proponowały coś innego w zamian. Każde urządzenie z treningu obwodowego pokazywały już na pierwszych zajęciach, ale i tak służyły pomocą przy kolejnych spotkaniach.
 • Cały trening zajmuje tylko 30 minut – no OK, 32 minuty, bo trzeba 3 razy zaliczyć 16 stacji, przez 40 sekund każdą. Jeśli masz więcej czasu i ochoty możesz oczywiście przejść chociażby jedno kółko (16 stacji) jeszcze raz, albo poprosić trenerkę o dodatkowe zadanie. Możesz także skrócić swój trening, jeżeli się bardzo spieszysz, ale czy naprawdę nie możesz poświęcić w ciągu dnia tych 32 minut dla siebie?
 • Mogę pójść na trening kiedy tylko mam na to ochotę – zajęcia trwają ok. 30 minut, ale każdy może dołączyć w dowolnym momencie (oczywiście pół godziny przed zamknięciem klubu 😉 ) – wystarczy, że znajdzie się jeszcze miejsce w kole.
 • Dodatkowe treningi – treningi obwodowe są fajne, ale dziewczyny z Ladies Gym nie poprzestają tylko na nich. Można przychodzić na zumbę, tabatę, pilates, „brazylijskie pośladki”, czy gimnastykę na świeżym powietrzu.
 • Badanie postępów – co pewien czas wykonywane są pomiary ciała, dzięki którym można śledzić swoje postępy treningowe. Klubowiczkom są one udostępniane na ich kontach na stronie Ladies.
 • Wskazówki dietetyczne – w Ladies Gym można również otrzymać porady dotyczące prawidłowego odżywiania, dzięki którym łatwiej będzie osiągnąć swój cel.
 • Zajęcia ze specjalistami – poza treningami w klubie organizowane są spotkania z dietetykami, stylistami, czy makijażystami.
 • Darmowy pierwszy trening – nie miałam pojęcia czy zajęcia mi się spodobają i czy będę chciała w nich uczestniczyć, dlatego darmowy trening był dużym plusem. Wtedy zaznajomiłam się z przyrządami i otrzymałam praktyczne porady dotyczące żywienia. Trening i świetny klimat skutecznie przekonały mnie do pozostania w klubie na dłużej.
 • Konkursy, zabawy, upominki – wiadomo, że największą motywacją do ćwiczeń jest zdrowie fizyczne i psychiczne, ale miło jest również dostawać drobne upominki za wielokrotne uczestniczenie w treningach 🙂

Wady Ladies Gym

 • Na sali może ćwiczyć tylko 16 Pań – jeszcze nie trafiłam na moment, żeby sala była pełna i ktoś musiał czekać, ale niestety jest ona dość mała.
 • Ćwiczenia na sprzętach są cały czas takie same – podczas treningu obwodowego na każdej z 8 stacji powtarzamy te same ćwiczenia. Na szczęście między nimi wykonujemy zadania, które regularnie są zmieniane.
 • Cena i konieczność zapisania się minimum na 3 miesiące – warto pytać o promocje, bo dzięki nim można np. uniknąć jednorazowej opłaty za pakiet startowy (70 zł opłata administracyjna i 120 zł opłata startowa). 
 • Lokalizacja – wiem, że to blisko metra (ul. Pasaż Ursynowski), ale obecnie dla mnie taka lokalizacja klubu niestety jest minusem…
 • Nie są tu honorowane karty sportowe (np. FitProfit, czy MultiSport) – przynajmniej na razie.

 

Oczywiście to subiektywne spojrzenie na klub. Pewnie dla wielu osób np. lokalizacja będzie ogromnym atutem 🙂 Myślę, że w Ladies Gym każda kobieta się odnajdzie. Maszyny są przystosowane dla Pań w różnym wieku, a instruktorki dostosowują treningi do indywidualnych potrzeb każdej z klientek. 

Pozdrawiam żwawo!

 

9 thoughts on “Wstęp tylko dla kobiet – Ladies Gym”

 1. Nie chodzę wprawdzie na siłownię, ale żwawo uczęszczam na zajęcia Zumby do klubu, który też jest typowo kobiecy, a przy okazji kameralny i z przyjazną atmosferą. Takie miejsca mają swoją magię. Pozdrawiam

  1. Zgadzam się! Takie miejsca mają w sobie jakąś „magię”.
   Poza tym chyba mniej wstydzimy się spocić przy innych kobietach 😉 i nie obawiamy się, że nie poradzimy sobie z treningiem, jeśli ćwiczymy w takim towarzystwie.

 2. Fajnie, że znalazłaś takie miejsce dla siebie, w którym si dobrze czujesz bo to najważniejsze. Ja na siłownię nie chodzę, kiedyś uprawiałam wyczynowo sport, ale potem musiałam zrezygnować, teraz mam orbiterek i to mi wystarczy, a poza tym dużo chodzę.

 3. Ja niestety bardzo daleko mam na siłownię wprawdzie peacuje w Krakowie ale mieszkam ok 35 dalej. Busy mnie ograniczają a na mojej wsi siłowni nie ma. Sama wolałabym ćwiczyć w grupie samych kobiet przy facetach trochę bym się wstydziła 😛

 4. Bardzo fajny pomysł z taką siłownią tylko dla pań 🙂 Co prawda mogłaby być większa i niektóre ograniczenia nie do końca mi pasują ale jednak jest to jakiś krok w kierunku kobiet, które chcą również poćwiczyć na poważniejszych sprzętach:) Ja sama najczęściej chodzę do Platinium w Krakowie, mają tam strefy przygotowane specjalnie dla kobiet z różowymi sprzętami;) a jeśli nie ma takiej strefy to raczej nie zapuszczam się w grono facetów, żeby ćwiczyć swoje mięśnie tylko wybieram jakieś zajęcia typu cardio 🙂

 5. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, a w sumie ciekawy pomysł. Ja natomiast z ostatnich, ciekawych odkryć polecam Jumping Fitness czy tez Jump 4 Fit naprawdę rewelacja 🙂

 6. Ja wolę ćwiczyć z facetami, bo zawyżają poziom, nakładają większe obciążenie, nie robią przerw na plotki. Wszystkie dziewczyny, które widziałam na siłowni się obijały, wstydziły podejść i zapytać jak coś zrobić, a panowie zawsze mi służą pomocą, motywują do robienia więcej i ciężej. Im aż się chce dorównać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *