co robić w czasie wolnym - sport

Co robić w wolnym czasie? – Sport

Jak często mówisz sobie, że nie możesz uprawiać jakiegoś sportu, bo musiałabyś wydać mnóstwo pieniędzy na karnet? Uwierz mi, to słaba wymówka! Możesz przecież biegać, robić przysiady, czy ćwiczyć z trenerem z YouTube! To nadal nie jest dla Ciebie wystarczające? Dzisiaj trochę o tym czy da się uprawiać sport za darmo 😉

Sport za free, czyli jak nie płacić za karnet

 • Siłownie plenerowe – pojawia się ich coraz więcej, ale niestety mało osób z nich korzysta… Oczywiście niektóre sprzęty nie są dla każdego, inne (o zgrozo!) są już uszkodzone, a jeszcze inne powinny być częściej konserwowane, ale to nadal fajna forma aktywności fizycznej.
 • „Otwarte boiska” i „otwarte sale” – takie miejsca są dostępne dla mieszkańców np. różnych dzielnic Warszawy, albo Płocka.Chociaż nie musisz być ich mieszkańcem 😉 przeważnie każdemu kto ma ochotę zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, czy tenis stołowy te miejsca są udostępniane. Polecam wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem danego obiektu, ponieważ zdarza się, że np. najpierw należy zarezerwować termin.
 • Darmowe zajęcia plenerowe – tych zajęć nie brakuje szczególnie w dużych miastach. W stolicy w ramach akcji „Warszawa ćwiczy” od czerwca do lipca są prowadzone zajęcia m.in. z Karate, samoobrony, Zumby, Jogi, Pilatesu, albo „treningi biegówkowe”. Warto śledzić profile swoich miast na Facebooku, bo często na nich pojawiają się informacje o treningach w plenerze. Warszawiacy mogą również zaglądać na stronę 4free.waw.pl.
 • Nocne treningi – to idealny pomysł na trening grupowy! Organizowane są biegi i przejazdy na rolkach, a o ich dokładnym terminie i trasie można dowiedzieć się z grup na facebooku.
 • Karty MultiSport – ile osób ma tu kartę typu multisport?! Bardzo często zdarza się, że firmy dają możliwość  zapisania się swoim pracownikom do programu za darmo lub za „symboliczną” opłatą, a później z nich nie korzystamy… Jeśli jesteś posiadaczem karty, to sprawdź gdzie jest honorowana i idź na zajęcia!
 • Veturilo i MultiSport – rowery miejskie to według mnie świetna idea 🙂 Pierwsze 20 minut jazdy na danym rowerze jest darmowe, później wprowadzone są symboliczne opłaty, chociaż… można jeździć nawet przez godzinę za darmo! Trzeba jednak posiadać kartę MultiSport, którą rejestruje się na stronie Nextbike. Na wycieczkę można wybrać się nawet większą grupą i nie każdy musi mieć założony profil użytkownika – na jedno konto można wypożyczyć 4 rowery jednocześnie. Poza tym na niektórych stacjach pojawiły się także rowery dziecięce!

Lista wydarzeń sportowych w Warszawie

Na koniec podaję listę wybranych warszawskich wydarzeń, które są organizowane bez opłat!

 • La Playa – w klubie organizowane są m.in. zajęcia Zumba Fitness,
 • Plażowa – tutaj można wziąć udział np. w lekcjach podstaw tańca swingowego albo Jogi,
 • Pomost 511 – nie tylko dla biegaczy organizuje np. zajęcia z elementami biegowymi (Treningi FitFaza),
 • Sahaja Yoga – zaprasza na darmowy kurs medytacji dla osób początkujących,
 • Warszawa jest fit – i projekt zajęć na siłowniach plenerowych,
 • NightSkating Warszawa – czyli cykl nocnych przejazdów ulicami Warszawy na rolkach,
 • SnowShow City – organizują cykliczne spotkania joggingowe.

Bierzecie udział w tego typu wydarzeniach? Korzystacie z siłowni plenerowych i rowerów miejskich? Jakie darmowe zajęcia są prowadzone w Waszych miejscowościach? Pochwalcie się w komentarzach 😉

Pozdrawiam żwawo!

11 thoughts on “Co robić w wolnym czasie? – Sport”

 1. Bieganie jest darmowe! 🙂 Wystarczą odpowiednie buty, ale w niektórych sklepach można je kupić naprawdę tanio, a dla osób, które nie są wyczynowcami w zupełności wystarczą. W wakacje w Krakowie, w parku Bednarskiego, w każdą sobotę o 11.30 organizowana jest joga na świeżym powietrzu. Jeszcze nie byłam, ale mam w planach. Myślę, że latem stosunkowo łatwo można znaleźć jakąś aktywność dla siebie. Pozdrawiam 🙂

 2. Szkoda, że nie jestem z Warszawy. Swoją drogą zdecydowanie raźniej jest ćwiczyć z kimś 🙂 Jest to lepsza motywacja a przede wszystkim jest więcej chęci na to!

 3. Rowerem jeżdżę maniacko.. ale swoim. 😉 Do klubów nie biegam.. chyba już z tego wyrosłam. Ale nie omijam wydarzeń kulturalnych. Latem to jest zawsze Jazz na Starówce, koncerty w Łazienkach.. mnóstwo tego!

 4. Ja chętnie wybieram jazdę na rowerze. Wiadomo w rower trzeba trochę na początku zainwestować, nie musi to być z resztą, jakiś szaleńczo drogi model, a potem to już sama przyjemność. Osobiście czasem korzystam także z siłowni na wolnym powietrzu, w mojej okolicy powstało ich ostatnio dosyć sporo.

 5. Mieszkam w Krakowie a nawet nie wiedziałam o jodze w parku! Świetna idea, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć czas i przynajmniej raz się tam pojawić 🙂 Osobom z Krakowa mogę również polecić darmowe zajęcia z Cross Fitu organizowane w Forum Przestrzenie w soboty rano, z kolei nad Zalewem Nowohuckim w ramach projektu Bulwart Sztuki można poćwiczyć pilates lub wybrać się na wspólny nordic walking więc jest w czym wybierać:)

 6. Uwielbiam sport! 🙂 Kocham jeździć na rowerze i pływać. Wybranie się nad wodę nierozerwalnie łączy się dla mnie z pływaniem. Nie rozumiem ludzi którzy siedzą na tyłku i nic nie robią 🙂

 7. Sport daje człowiekowi nie tylko fizyczne korzyści, ale także uczy jak pokonywać własne słabości, jak bić własne rekordy i to jest niesamowite odczucie – wiem bo kiedyś uprawiałam sport wyczynowo. Nie każdy rodzaj sportu nadaje się dla każdego, ale fajnym pomysłem są te wszystkie plenerowe siłownie dostępne dla wszystkich. Niestety, jak zauważyłam, korzystają z nich głównie ci, którzy mają i tak wysportowane ciało. Natomiast ci, którym przydałoby się zrzucić parę kg tego nie robią często nie dlatego, że są leniwi ale z obawy przed złośliwymi komentarzami lub wyśmianiem. Niestety w mentalności ludzkiej musi się jeszcze dużo zmienić by publiczne uprawianie sportu przez wszystkich bez względu na wygląd było czymś naturalnym i nie budziło niezdrowej sensacji. Bardzo bym sobie tego życzyła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *