list od Mikołaja i pomysły na mikołajkowy prezent

Żwawy kalendarz adwentowy – list od Świętego Mikołaja i pomysły na mikołajkowe prezenty dla dzieci

Nie jest łatwo wymyślić, drobny prezent dla dziecka, który nie zrujnuje domowego budżetu, ale przyniesie ogromną radość i satysfakcję… Przygotowując w tym roku niespodzianki dla maluchów z mojej rodziny wpadłam więc na pomysł napisania listu… od Świętego Mikołaja! 

Dzieci zazwyczaj co roku namawiane są do tego, żeby napisać swój list do Mikołaja. Wkładają w przygotowania mnóstwo pracy i cierpliwości. Rysują, naklejają, wycinają i piszą, ale… nie dostają na nie pisemnej odpowiedzi. Czy kiedykolwiek pomyślałaś, żeby do prezentu świątecznego dołożyć karteczkę z krótkim „Dziękuję za Twój list – Mikołaj”? Nawet taki drobiazg może bardzo ucieszyć smyka! Pomyśl teraz jak wielką radością będzie otrzymanie całego listu! W dużej kopercie, ze znaczkiem, zaadresowanego właśnie do niego, no i najważniejsze – od Świętego Mikołaja! 🙂

Wysyłaj listy i… pomagaj

Przygotowanie takiego listu jest nie lada wyzwaniem, ale możesz „ułatwić” sobie to zadanie. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) już ruszyła z fantastyczną akcją! Dzięki niej nie tylko uradujesz malucha, ale także pomożesz krzywdzonym  podopiecznym fundacji. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać list? Wystarczy wejść na stronę Listu od Świętego Mikołaja, wypełnić formularz, wpłacić darowiznę i… czekać 🙂

Dajemy Dzieciom Siłę - list od Świętego Mikołaja

Hmm… Coś mi się wydaje, że taki list może być świetną niespodzianką również dla dorosłych 😉

Pomysły na mikołajkowe upominki dla dziecka

Oczywiście wysyłając list nie musisz rezygnować z prezentu, który schowasz do buta (u Ciebie również jest zwyczaj czyszczenia butów przed 6 grudnia? 😉 ). Poniżej kilka pomysłów na podarek dla przedszkolaka.

  • Kolorowanki – nie musisz ich nawet kupować! Wyszukaj w sieci kilka darmowych rysunków, wydrukuj je i połącz zszywaczem lub wstążeczką.
  • Naklejki – nie spotkałam chyba jeszcze dziecka, które nie uwielbiałoby naklejek! Co więcej, szczególną frajdę zawsze sprawia wielokrotne ich przyklejanie… Niestety ze zwykłymi może być trudno, ale np. tutaj znajdziesz te wielorazowe.
  • Ciastolina, modelina, plastelina – czyli stworki, ciasteczka, hydranty, drzewka i ludziki! Jeśli wiesz, że dziecko ma już jakieś formy np. z Play Doh możesz kupić samą masę plastyczną.
  • Klocki – drewniane, albo LEGO, ucieszą każdego malucha.
  • Bilet na „wieczór filmowy” – w domowym zaciszu, z całą rodziną, ulubioną bajką, prażoną kukurydzą, owocowymi przekąskami i domowymi sokami. Możesz odrobinę przestawić meble, dodatkowo zasłonić okna ciemnym materiałem i okryć wszystkich widzów ciepłym kocem. To ma być wyjątkowe „kino” 🙂

Jakie Ty masz pomysły na mikołajkowy podarek dla dziecka?

Pozdrawiam żwawo!

2 thoughts on “Żwawy kalendarz adwentowy – list od Świętego Mikołaja i pomysły na mikołajkowe prezenty dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *