Pomagaj na Święta kupując prezenty dla bliskich

Żwawy kalendarz adwentowy – pomagaj na Święta – lista prezentów, dzięki którym pomagasz

Przy przygotowywaniu listy prezentowej przypomniałam sobie o książce, która nie tylko może ucieszyć bliską mi osobę. Jej zakup wspiera projekty pewnej fundacji. Świetnie! Kupuję prezent, co i tak bym zrobiła i pomagam! Poszperałam trochę w sieci i przygotowałam inny, nietypowy zbiór pomysłów na wyjątkowe upominki dla naszych bliskich. Zakup każdej z tych rzeczy wspomaga wybraną akcję charytatywną lub fundację. Więc kupuj i pomagaj! 🙂
Wszystkie zaprezentowane produkty podlinkowałam –  jeśli klikniesz w konkretną nazwę, to przejdziesz do sklepu z daną rzeczą.

Pomysły na prezenty dla niej

co kupić pod choinkę kobiecie - pomysły na prezenty dla niej

 1. Nie mogę w to uwierzyć, ale ta torebka jest wykonana z jednorazowych, plastikowych reklamówek!. Dzięki zakupom w Afrykańskim Targu wspierasz Dobrą Fabrykę. Warto wspomnieć, że oferowane tu wyroby przygotowują miejscowi (afrykańscy) rzemieślnicy.
 2. Skrzydło miłości Lilou – Lilou stworzyła dla Stowarzyszenia Piękne Anioły zawieszki, z których sprzedaży 30 zł przekazuje na remont pokoi najuboższych dzieci.
 3. Jeśli kupisz filcową kosmetyczkę, to pomożesz Stowarzyszeniowi OTOZ Animals.
 4. Album „Tatarak. Pożegnanie miłości” ze sklepu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz kultury.
 5. Puzzel Lilou – Marka Lilou oraz Fundacja DKMS Polska łączą siły i walczą z białaczką. 20 zł ze sprzedaży każdego puzzla Lilou przeznaczana jest na pomoc chorej osobie w znalezieniu odpowiedniego Dawcy szpiku lub komórek macierzystych.
 6. „Świat według Janki.” z Janiną Ochojską rozmawiała Marzena Zdanowska – Częściowy dochód ze sprzedaży tej książki zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.

Pomysły na prezenty dla niego

co kupić pod choinkę mężczyźnie - pomysły na prezenty dla niego

 1. Męski Tank Top Fundacji Trenuję – Pomagam, która m.in. organizuje bezpłatne treningi i eventy sportowe dla wszystkich chętnych, tych aktywnych i tych trochę mniej.
 2. „Finansowy ninja” Michał Szafrański – więcej o książce możesz przeczytać tutaj. Częściowy dochód ze sprzedaży książki Michał przeznacza na program dożywiania dzieci Pajacyk prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną. Podobnie jest z książkami Wydawnictwa Altenberg, które znajdziesz tutaj. Na stronie możesz kupić m.in. książę „W to mi graj!„, „Nic bardziej mylnego„, „Moc w gębie„, „Grama to nie drama„, czy „Sucharbook„.
 3. Książka „Pieniądze” ks. Jacek Stryczek z dedykacją – wspiera projekty Stowarzyszenia Wiosna.
 4. Bransoletka Rak’n’rollowca męska (zaprojektowana i wykonana przez Kaminsky Design) – Cały dochód ze sprzedaży bransoletek jest przekazywany na cele statutowe Fundacji Rak’n’Roll.
 5. „Miasto archipelag. Polska mniejszych miast”, którą napisał Filip Springer. Kupując ten produkt w sklepie Bęc Zmiana możesz pomóc Fundacji. Jest ona organizacją non for profit, wspierającą działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego.
 6. Tarcza strzelnicza sylwetkowa „Weź raka na cel” (Alek „Lis Kula” Morawski) – Fundacja Alivia razem z Militaria.pl pomagają wygrywać z chorobą nowotworową!

Pomysły na prezenty dla dzieci

co kupić dziecku pod choinkę - pomysły na prezenty dla dzieci

 1. Lalka Anioł Tilda został uszyty przez Pracownię Pomysłowo – aukcja dla Franka na Allegro Charytatywni.
 2. Pluszak „Myszka Norka” –  każdy zakup dokonany w sklepie bremo.pl niesie wsparcie działalności statutowej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
 3. Komiks „Kajtek i Koko w kosmosie – Kosmiczni piraci” – tutaj pomagasz zwierzakom, którymi zajmuje się Fundacja Animalsi.
 4. „Za niebieskimi drzwiami” Marcin Szczygielski – dzięki zakupowi tej książki możesz wesprzeć Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, która budzi dzieci do życia.
 5. Książka „Wigilia Profesora Norki” – dochód z jej sprzedaży będzie w całości przeznaczony na posiłki i wakacje dla dzieci (Stowarzyszenie „Dom na Skraju”).
 6. Gra zręcznościowa dla dzieci hop-hop żabki – każdy zakup dokonany w sklepie bremo.pl to wsparcie działalności statutowej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
 7. Czerwona bransoletka z bawełnianego sznurka z posrebrzaną figurką Pajacyka – Sklep Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz ofiar kryzysów humanitarnych.
 8. Miś Edek – możesz również wziąć udział w akcji charytatywnej „Podaruj Misia” Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Allegro oraz Rossmana.
 9. Bawełniane lalki Henio, Zuzka, Zenek i Lena – pieniądze wydane na zakupy, to cegiełki na rzecz Fundacji Ergo Sum.
 10. „Kora jest samotna” Holly Webb ze Sklepu Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
 11. Brelok z Reniferem ze Sklepu Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
 12. Misiowa księżniczka Sonia – to znowu akcja charytatywna „Podaruj Misia” Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Allegro oraz Rossmana.
 13. Gra planszowa Go for IT! (dla dzieci w wieku 7+) biorąc udział w tej aukcji na Allegro Charytatywni pomagasz Roksance.

Prezenty dla naszych pupili

co kupić pod choinkę pupilowi - pomysły na prezenty dla zwierząt

 1. Kurtka z kapturem, czarno/szara dla psa – zakupy w sklepie NaszeZoo.pl umożliwiają dostarczanie do schronisk darów w ramach akcji dlaSchroniska.pl.
 2. Pluszowy Łoś Trixie – zysk ze sprzedaży w sklepie przeznaczony jest na pomoc dla psów.
 3. „Jak kot z kotem” – zakupy w sklepie NaszeZoo.pl umożliwiają dostarczanie do schronisk darów w ramach akcji dlaSchroniska.pl
 4. Karmnik – kula na orzechy – dochody z działalności sklepu Łąka Kwitnie w całości są przekazywane na ochronę przyrody.

Pomysły na prezenty dla rodziny

co kupić pod choinkę rodzinie - pomysły na prezenty dla rodziny

 1. Druk offsetowy, czyli reprodukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego – Fundacja „Beksiński” sprzedaje prace, by móc chronić dorobek artystyczny Mistrza oraz kultywować pamięć o Zdzisławie Beksińskim i o jego rodzinie.
 2. Rwandyjski koszyk wykonany przez Jeanette – zakupy w Afrykańskim Targu wspierają Dobrą Fabrykę , a oferowane tu wyroby są przygotowywane przez miejscowych (afrykańskich) rzemieślników.
 3. Grafika „Będziemy się z tego śmiali”, Andrzej Mleczko – cały dochód ze sprzedaży w sklepie Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS przeznacza na rzecz bezdomnych zwierząt (głównie kotów).
 4. Ozdoba wykonana metodą decoupage – Fundacja Bliżej Szczęścia pomaga osobom potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.
 5. „Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem” autorstwa Malgorzaty Czynskiej. Znasz Fundację Bęc Zmiana, która jest organizacją non for profit i wspiera działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego? Kupując ten produkt możesz jej pomóc.
 6. „Bóg nigdy nie mruga” Regina Brett – zakup książki wspiera Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” i budzi dzieci do życia.

Większość z wymienionych przeze mnie sklepów sprzedaż prowadzi cały czas! To oznacza, że możemy się tam zaopatrywać w upominki dla najbliższych nie tylko z okazji Świąt. Urodziny, imieniny, rocznica ślubu, a może prezent dla samego siebie? Bez względu na to z jakiej przyczyny chcesz kupić daną rzecz możesz pomagać!

Znasz tego typu akcje?

Pozdrawiam żwawo!

4 thoughts on “Żwawy kalendarz adwentowy – pomagaj na Święta – lista prezentów, dzięki którym pomagasz”

 1. To świetny pomysł na to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym 😀 Ja w tym roku pewnie kupując prezenty dla dzieciaków w rodzinie, postaram się dokonywać bardziej świadomych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *