6 filmów idealnych na Święta

Żwawy kalendarz adwentowy – 6 filmów idealnych na długie zimowe wieczory

Kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką w Święta Bożego Narodzenia, razem ze wszystkimi rówieśnikami z rodziny, siadaliśmy na podłodze, tuż obok choinki i oglądaliśmy „Kevina samego w domu”… Dawno już nie widziałam tego filmu i może to czas na „odświeżenie tematu”? Poniżej kilka moich propozycji filmów na zimowe wieczory. Kevina tam nie ma, ale kilka typowo świątecznych też się znalazło na liście. 

Jakie filmy oglądać w Święta?

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” reż. Chris Columbus i wszystkie pozostałe części – lubię zimą oglądać te filmy. Święta są w nich przedstawione rewelacyjnie! Wszystkie ozdoby, choinki, światełka są takie… magiczne 😉

„Władca Pierścieni” reż. Peter Jackson – tutaj również zachęcam do obejrzenia wszystkich części. Filmy są bardzo wciągające i świetnie spędza się z nimi zimowe wieczory.

„Czarownica” reż. Robert Stromberg – piękne kostiumy, świetne efekty specjalne i wspaniała Angelina Jolie. To film nie tylko dla młodszych widzów.

„Opowieść wigilijna” reż. David Hugh Jones – Dickens napisał piękną historię, która ma kilka ciekawych ekranizacji. Skąpy i zgorzkniały dziadek (a raczej stary dziad) za sprawą pojawiających się duchów patrzy na swoje życie z innej perspektywy. Dzięki tym spotkaniom zmienia swoje nastawienie i życie.

„Listy do M” reż. Mitja Okorn – czyli polska komedia romantyczna z Gwiazdką w tle. Świetnie się przy nim bawiłam! Trochę wzrusza, trochę bawi i wprowadza nas w bożonarodzeniowy klimat.

„Listy do M 2” reż. Maciej Dejczer – czyli dalszy ciąg historii bohaterów.

Masz już wybrany film, który chciałabyś obejrzeć w Święta Bożego Narodzenia? A może masz przygotowaną listę na ten zimowy okres, kiedy szybko zapada zmrok? Po jakie filmy teraz najchętniej sięgasz?

Pozdrawiam żwawo!

3 thoughts on “Żwawy kalendarz adwentowy – 6 filmów idealnych na długie zimowe wieczory”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *