lista prezentów last minute, czyli pomysły na prezenty świąteczne na ostatnią chwilę

Żwawy kalendarz adwentowy – prezenty świąteczne „last minute”, czyli lista prezentów na ostatnią chwilę

Jeszcze zastanawiasz się nad świątecznymi prezentami? Nie masz pomysłu, a wszystkie gadżety, dodatki do stroju i zabawki wydają się błahe? Boisz się, że prezenty, które teraz zamówisz przez Internet nie dotrą na Wigilię? Zapraszam więc na wpis o prezentach na ostatnią chwilę. Mam nadzieję, że Ciebie zainspiruje.

Lista prezentów na ostatnią chwilę

Masaż lub zabieg pielęgnacyjny – to fajny prezent, z którego na pewno ucieszyłaby się mama, siostra, ciocia, czy partnerka. Kupując taki talon zawsze bierz pod uwagę lokalizację salonu, do którego ma wybrać się z nim obdarowywany. Dojazd do tego miejsca nie może być problematyczny.

Weekend w SPA – dla rodziców, dziadków lub pary. Jeśli hotel lub dworek z oferty jest bardzo oddalony od ich miejsca zamieszkania, pomyśl także o dojeździe (możesz np. zaproponować, że sam zawieziesz w to miejsce swoich bliskich).

Bilety do teatru – i nie muszą być to bilety na konkretną sztukę. Wiele teatrów (np. Teatr Dramatyczny w Warszawie) posiada w swojej ofercie tzw. bilety otwarte, uprawniające do wymiany na bilety na dowolnie wybrany spektakl.

Roczny abonament do kina – idealny prezent dla kinomaniaka! Taki karnet oferuje np. Cinema City.

Abonament do Legimi – oczywiście dużo lepiej byłoby taki abonament podarować razem z czytnikiem, ale przecież nie masz już czasu… Sprzęt mógłby nie dotrzeć na Wigilię, ale sam dostęp do tak dużej ilości książek jest świetną niespodzianką.

Audiobook lub karta upominkowa do Audioteki – czyli książka, ale w innej formie. Pamiętaj jednak, że niektóre mole książkowe zapierają się przed takimi „nowoczesnymi” lekturami rękami i nogami 😉

Kurs pływania/gotowania/fotografii/językowy – jeśli znasz pasje osoby, dla której przygotowujesz niespodziankę możesz „wysłać” ją na kurs, który pomoże jej jeszcze bardziej się rozwinąć.

Karta podarunkowa – to oczywiście musi być ulubiony sklep osoby obdarowywanej, wtedy na pewno ucieszy się z karty.

Pieniądze – pewnie część osób wzdryga się już na samą myśl takiego podarku, ale to może być bardzo przemyślany pomysł! Jeśli wiesz, że Twoja siostra zbiera pieniądze na kurs prawa jazdy, to dlaczego nie mógłbyś dołożyć do tego celu swojej „cegiełki”? Możesz wtedy dokupić do prezentu drobiazg, który będzie sugerował wybrany cel (np. zapach do auta).

Prezenty dla dzieci na ostatnią chwilę

Trudno jest wybrać ciekawy prezent dla Malucha, który zostanie jedynie wydrukowany na kartce i odłożony „na kiedyś” (szczególnie, jeśli inne dzieci dostaną zabawki, którymi od razu będą mogły się bawić). Jeśli decydujesz się właśnie na taki, to pomyśl także o upominku „na teraz”, który może w pewien sposób sugerować co będziecie robili w przyszłości.

Karnet do wesołego miasteczka – tutaj jednak trzeba brać pod uwagę sezonowość takich atrakcji.

Bilet do escape room – to ciekawy upominek dla nieco starszych dzieci. Zagadka i tajemniczy pokój, w którym zamykani są uczestnicy pobudza kreatywność, ale i podnosi nieco adrenalinę.

Bilety na spektakl lub widowisko – uczestniczenie w wydarzeniu teatralnym, musicalu, czy w widowisku na żywo jest niezapominanym przeżyciem nie tylko dla dzieci. Myślę, że spotkanie ze Smerfami na „SMERFY live on stage” to idealny prezent dla przedszkolaka.

Jeśli masz jeszcze trochę czasu na poszukiwania upominków w sklepach, to może zaciekawi Cię też mój wcześniejszy wpis.

A Ty już masz skompletowane wszystkie prezenty dla swoich bliskich? 🙂

Pozdrawiam żwawo!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *