Zestaw Semilac Indyvidual LED 24W - czy warto go kupić?

Czy warto kupić zestaw startowy do manicure hybrydowego? Test zestawu Semilac Indyvidual LED 24W

Manicure hybrydowy wykonuję sobie sama już od ponad roku. Nad zakupem zestawu z lampą zastanawiałam się bardzo długo, ale z perspektywy czasu uważam, że to był dobry wydatek. Ładny manicure cieszy oko, a dzięki hybrydzie nie mam problemów z odpryskami, łamiącymi się paznokciami i koniecznością malowania paznokci co 2-3 dni. Zapraszam na porównanie kosztów zakupu zestawu do malowania paznokci hybrydą a wykonywaniem takiego manicure u kosmetyczki oraz moją opinię o Semilac Indyvidual LED 24W.

Trochę o błędach początkującej

Nie będę ukrywać, że na początku miałam małe problemy z malowaniem paznokci lakierami hybrydowymi. Wychodziłam z założenia, że takie rozwiązanie ma skracać mój czas spędzony nad manicure, więc… nie starałam się. To oczywiście skutkowało odpryskami i schodzeniem lakieru już po kilku dniach. O czym warto pamiętać przy nakładaniu lakierów hybrydowych?

  • Przygotuj swoje miejsce pracy i narzędzia (podłączoną lampę, pilniki i polerki, „kopytka” do odsuwania skórek, ewentualnie cążki, patyczki, waciki bezpyłowe, cleaner, bazę i top oraz lakier). Przyda się też jakaś czysta (!) podkładka w razie wylania lakieru. Wszystko co jest Ci potrzebne powinnaś mieć pod ręką.
  • Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie umyj dłonie i paznokcie.
  • Uważaj, aby nie zalewać skórek. Jeśli zauważyłaś lakier na skórze wytrzyj go jeszcze przed utwardzeniem pod lampą.
  • Zabezpiecz „wolny brzeg” paznokcia, czyli przednią jego krawędź lakierami. Dzięki temu manicure będzie trwalszy.
  • Sprawdź jak długo dany lakier powinien być utwardzany pod lampą. Często ciemne kolory mają wydłużony czas wysychania.
  • Nie używaj zwykłych wacików, które zostawiają paprochy.
  • Zarezerwuj sobie czas na wykonanie hybryd. Pomyśl, że idąc do kosmetyczki często musisz poświęcić go o wiele więcej (wliczając w to np. dojazd). Włącz sobie serial, film lub audiobooka i zrelaksuj się – to chwila tylko dla Ciebie.
  • Nie zniechęcaj się po pierwszych, nieudanych próbach. Ćwiczenie czyni mistrza!

Manicure hybrydowy u kosmetyczki kontra hybrydy w domu – porównanie kosztów

Koszty wykonania manicure hybrydowego u kosmetyczki wahają się w zależności od miasta, okazji, czy użytych materiałów. Do przygotowania porównania kosztów znalazłam 3 różne salony w moim mieście (liczba mieszkańców ok. 121 tys.). Oto wyniki:

  1. Malowanie lakierem hybrydowym wynosi od 50 zł do 70 zł.
  2. Zdejmowanie lakieru hybrydowego to koszt od 15 zł do 20 zł.

Trzeba pamiętać, że chodzi o pojedyncze zabiegi, które zazwyczaj trzeba odnowić po 2-3 tygodniach.

Mój zestaw startowy Semilac Indyvidual LED 24 W kosztował 200 zł, ale można oczywiście kupić tańszy pakiet. Do tej pory (a mam go już od ponad roku i maluję paznokcie u rąk i stóp nie tylko sobie) dokupowałam jedynie (raz) cleaner, aceton i waciki bezpyłowe w dużych opakowaniach, bazę oraz top coat. No i oczywiście nowe kolory lakierów, chociaż to takie bardziej „widzimisię”, bo żaden jeszcze mi się jeszcze nie skończył 😉

Plusy i minusy manicure wykonywanego w domowym zaciszu

Ogromnym plusem wykonywania manicure w domu jest elastyczność. Sama decyduję o której godzinie do tego usiądę i czy po przygotowaniu jednej ręki zrobię sobie przerwę na kawę – przecież nie muszę się spieszyć. Kolejną zaletą niewątpliwie jest cena, ale o tym przekonałaś się już z wcześniejszej kalkulacji 🙂 No i na koniec coś, co ratuje mnie w podbramkowej sytuacji, czyli stały dostęp do moich kolorów i do lampy. Wielokrotnie zdarzyło mi się, że po wizycie u kosmetyczki lakier mi odprysł (np. przez to, że uderzyłam o coś dłonią). Obecnie jeśli się spieszę ratuję się szybką poprawką, zamiast zaklejaniem paznokcia plastrem.

Dla początkującej osoby minusem na pewno jest konieczność nauczenia się malowania paznokci lakierami hybrydowymi i poświęcenie większej ilości czasu na pojedynczy manicure. Warto co jakiś czas zapraszać koleżanki i ćwiczyć na ich paznokciach. Kolejnym minusem jest większy koszt na zestaw startowy, ale „zwraca” się on już po kilku miesiącach. Na koniec największa wada – to wciąga! 😉

Zestaw Semilac Indyvidual LED 24 W – czy warto go kupić?

Moim zdaniem tak, chociaż pewnie z zestawu startowego np. z NeoNail również byłabym zadowolona. Przy pierwszych zakupach warto jednak zwrócić uwagę na lampę. Osobiście nie przepadam za małymi mostkami, mimo że są bardzo kompaktowe. W ich przypadku zazwyczaj trzeba osobno utwardzać lakier na kciuku, który nie mieści się pod lampą. Duże lampy też nie są dla mnie, ponieważ nie są tak bardzo ergonomiczne jak Indyvidual LED 24 🙂 Jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Bez problemu mogę nią wykonać zarówno manicure jak i pedicure, a w razie potrzeby nie zajmuje dużo miejsca w walizce.

Na początku według mnie warto zainteresować się zestawem, w którym znajdziemy wszystkie przedmioty potrzebne do wykonania profesjonalnego manicure hybrydowego. Nie będziesz musiała się wówczas martwić, czy o czymś nie zapomniałaś przy zakupach.

Lampy do manicure hybrydowego

2 thoughts on “Czy warto kupić zestaw startowy do manicure hybrydowego? Test zestawu Semilac Indyvidual LED 24W”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *