Jesienne przeziębienia - jak szybciej wrócić do pełni sił po chorobie

Jak szybciej wrócić do pełni sił po chorobie?

Jak wrócić do formy po chorobie? Co zrobić, żeby odzyskać siły po przebytym przeziębieniu lub grypie? Jak walczyć z jesienną chandrą? W jaki sposób zwiększyć energię do działania?
Dzisiaj trochę o tym jak zwiększyć witalność w okresie, kiedy za oknem szaro i buro.

Co zrobić, żeby po chorobie jak najszybciej wrócić do formy?

Zadbaj o dietę – wiele osób jesienią i zimą zapomina o warzywach, owocach i wodzie. Nie popełniaj tego błędu i zatroszcz się o swoje ciało dostarczając odpowiednią ilość witamin i H2O. Pomyśl również o jesiennych herbatkach z dodatkiem soku malinowego, cytryny i imbiru.

Uprawiaj sport – możesz wybrać „delikatne” ćwiczenia, spacery, albo jogę. Ważne, żeby chociaż trochę się poruszać! Jesień i zima w Polsce są piękne i warto korzystać z ich uroków – opatul się od stóp po sam koniuszek głowy i wyjdź na krótki spacer (np. 30-sto minutowy) – poczujesz się dużo lepiej.

Weź ciepłą kąpiel z olejkami eterycznymi – albo chociaż wymocz stopy. Kąpiel w ciepłej wodzie z dużą ilością piany bardzo odpręża i relaksuje, a aromaterapia dodatkowo może pozytywnie wpłynąć na nastrój, a nawet zdrowie.

Zmień pościel – prosty manewr, który bardzo pozytywnie wpływa na sen. Zasypiając w czystej, świeżej pościeli obudzisz się bardziej wypoczęta i łatwiej będzie Ci zająć się pracą i codziennymi obowiązkami. Po chorobie warto również pomyśleć o wymianie np. szczoteczki do zębów oraz wypraniu wszystkich używanych koców, piżam i ręczników.

Wywietrz mieszkanie – nie tylko tuż przed snem. Otwórz na chwilę szeroko okna w mieszkaniu i wpuść do niego trochę chłodnego, czystego powietrza.

Zadbaj o siebie – jeśli właśnie lepiej poczułaś się po trzech dniach leżenia wśród chusteczek, czosnku i gripeksów, to właśnie pora na prysznic, maseczkę (również na włosy) i doprowadzenie się do porządku! Posmaruj twarz kremem, delikatnie się pomaluj i załóż coś ładnego (np. wygodną dzianinową sukienkę). A może to najlepszy czas na nowy manicure? Gwarantuję, że poczujesz się znacznie lepiej 😉

Włącz energiczną muzykę – nie wiem dlaczego tak jest, ale latem wybieramy te wesołe, żwawe piosenki, a jesienią włączamy nostalgiczne kawałki. Wesoła muzyka zawsze poprawia humor!

Pozdrawiam żwawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *