Pomagaj na Święta kupując prezenty dla bliskich

Żwawy kalendarz adwentowy – pomagaj na Święta – lista prezentów, dzięki którym pomagasz

Przy przygotowywaniu listy prezentowej przypomniałam sobie o książce, która nie tylko może ucieszyć bliską mi osobę. Jej zakup wspiera projekty pewnej fundacji. Świetnie! Kupuję prezent, co i tak bym zrobiła i pomagam! Poszperałam trochę w sieci i przygotowałam trochę inny, nietypowy, zbiór pomysłów na wyjątkowe upominki dla naszych bliskich. Zakup każdej z tych rzeczy wspomaga wybraną akcję charytatywną lub fundację.
Wszystkie zaprezentowane produkty są podlinkowane – wystarczy kliknąć w nazwę, żeby przejść do sklepu.

Pomysły na prezenty dla niej

co kupić pod choinkę kobiecie - pomysły na prezenty dla niej

 1. Nie mogę w to uwierzyć, ale ta torebka jest wykonana z jednorazowych, plastikowych reklamówek! – zakupy w Afrykańskim Targu wspierają Dobrą Fabrykę. Oferowane są tu wyroby miejscowych (afrykańskich) rzemieślników.
 2. Skrzydło miłości Lilou – Lilou stworzyła dla Stowarzyszenia Piękne Anioły zawieszki, z których sprzedaży 30 zł przekazywane jest na remont pokoi najuboższych dzieci.
 3. Zakup filcowej kosmetyczki to pomoc dla Stowarzyszenia OTOZ Animals.
 4. Album „Tatarak. Pożegnanie miłości” ze sklepu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz kultury.
 5. Puzzel Lilou – Marka Lilou oraz Fundacja DKMS Polska łączą siły i walczą z białaczką. 20 zł ze sprzedaży każdego puzzla, przeznaczane jest na pomoc chorej osobie w znalezieniu odpowiedniego Dawcy szpiku lub komórek macierzystych.
 6. „Świat według Janki.” z Janiną Ochojską rozmawiała Marzena Zdanowska – Częściowy dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.

Pomysły na prezenty dla niego

co kupić pod choinkę mężczyźnie - pomysły na prezenty dla niego

 1. Męski Tank Top Fundacji Trenuję – Pomagam, która m.in. organizuje bezpłatne treningi i eventy sportowe dla wszystkich chętnych, tych aktywnych i tych trochę mniej.
 2. „Finansowy ninja” Michał Szafrański – częściowy dochód z książki przeznaczany jest na program dożywiania dzieci Pajacyk prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną.
 3. Książka „Pieniądze” ks. Jacek Stryczek z dedykacją – wspiera projekty Stowarzyszenia Wiosna.
 4. Bransoletka Rak’n’rollowca męska (zaprojektowana i wykonana przez Kaminsky Design) – Cały dochód ze sprzedaży bransoletek przekazany zostanie na cele statutowe Fundacji Rak’n’Roll.
 5. „Miasto archipelag. Polska mniejszych miast” Filip Springer – kupując ten produkt możesz pomóc Fundacji Bęc Zmiana, która jest organizacją non for profit, wspierającą działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego.
 6. Tarcza strzelnicza sylwetkowa „Weź raka na cel” (Alek „Lis Kula” Morawski) – Fundacja Alivia razem z Militaria.pl pomagają wygrywać z chorobą nowotworową!

Pomysły na prezenty dla dzieci

co kupić dziecku pod choinkę - pomysły na prezenty dla dzieci

 1. Lalka Anioł Tilda uszyty przez Pracownię Pomysłowo – aukcja dla Franka na Allegro Charytatywni.
 2. Pluszak „Myszka Norka” –  – każdy zakup dokonany w sklepie bremo.pl to wsparcie działalności statutowej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
 3. Komiks „Kajtek i Koko w kosmosie – Kosmiczni piraci” – tutaj pomagasz zwierzakom, którymi zajmuje się Fundacja Animalsi.
 4. „Za niebieskimi drzwiami” Marcin Szczygielski – zakup książki wspiera Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” i budzi dzieci do życia.
 5. Książka „Wigilia Profesora Norki” – dochód z jej sprzedaży będzie w całości przeznaczony na posiłki i wakacje dla dzieci (Stowarzyszenie „Dom na Skraju”).
 6. Gra zręcznościowa dla dzieci hop-hop żabki – każdy zakup dokonany w sklepie bremo.pl to wsparcie działalności statutowej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
 7. Czerwona bransoletka z bawełnianego sznurka z posrebrzaną figurką Pajacyka – Sklep Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz ofiar kryzysów humanitarnych.
 8. Miś Edek – akcja charytatywna „Podaruj Misia” Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Allegro oraz Rossmana.
 9. Bawełniane lalki Henio, Zuzka, Zenek i Lena – cegiełka na rzecz Fundacji Ergo Sum.
 10. „Kora jest samotna” Holly Webb ze Sklepu Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
 11. Brelok z Reniferem ze Sklepu Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
 12. Misiowa księżniczka Sonia – akcja charytatywna „Podaruj Misia” Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Allegro oraz Rossmana.
 13. Gra planszowa Go for IT! (dla dzieci w wieku 7+) – aukcja dla Roksanki na Allegro Charytatywni.

Prezenty dla naszych pupili

co kupić pod choinkę pupilowi - pomysły na prezenty dla zwierząt

 1. Kurtka z kapturem, czarno/szara dla psa – zakupy w sklepie NaszeZoo.pl umożliwiają dostarczanie do schronisk darów w ramach akcji dlaSchroniska.pl.
 2. Pluszowy Łoś Trixie – zysk ze sprzedaży w sklepie przeznaczony jest na pomoc dla psów.
 3. „Jak kot z kotem” – zakupy w sklepie NaszeZoo.pl umożliwiają dostarczanie do schronisk darów w ramach akcji dlaSchroniska.pl
 4. Karmnik – kula na orzechy – dochody z działalności sklepu Łąka Kwitnie w całości są przekazywane na ochronę przyrody.

Pomysły na prezenty dla rodziny

co kupić pod choinkę rodzinie - pomysły na prezenty dla rodziny

 1. Druk offsetowy. Reprodukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego – Fundacja „Beksiński” ma na celu ochronę dorobku artystycznego Mistrza oraz szeroko pojętego kultywowania pamięci o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie.
 2. Rwandyjski koszyk wykonany przez Jeanette – zakupy w Afrykańskim Targu wspierają Dobrą Fabrykę. Oferowane są tu wyroby miejscowych (afrykańskich) rzemieślników.
 3. Grafika „Będziemy się z tego śmiali”, Andrzej Mleczko – cały dochód ze sprzedaży w sklepie przeznaczony jest przez Fundację Opieki nad Zwierzętami CANIS na rzecz bezdomnych zwierząt (głównie kotów).
 4. Ozdoba wykonana metodą decoupage – Fundacja Bliżej Szczęścia pomaga osobom potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.
 5. „Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem” Malgorzata Czynska – kupując ten produkt możesz pomóc Fundacji Bęc Zmiana, która jest organizacją non for profit, wspierającą działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego.
 6. „Bóg nigdy nie mruga” Regina Brett – zakup książki wspiera Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” i budzi dzieci do życia.

Większość z wymienionych przeze mnie sklepów sprzedaż prowadzi cały czas, co oznacza, że możemy się tam zaopatrywać w upominki dla najbliższych nie tylko z okazji Świąt, ale także np. na urodziny, imieniny, czy rocznicę ślubu.
Znasz tego typu akcje?

Pozdrawiam żwawo!

4 thoughts on “Żwawy kalendarz adwentowy – pomagaj na Święta – lista prezentów, dzięki którym pomagasz”

 1. To świetny pomysł na to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym 😀 Ja w tym roku pewnie kupując prezenty dla dzieciaków w rodzinie, postaram się dokonywać bardziej świadomych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *