Legimi bez limitu z czytnikiem za 1 zł - czy warto zainwestować w ten abonament?

Legimi bez limitu i czytnik za 1 zł – czy to się opłaca?

Od pewnego czasu audiobooki w Legimi dostępne są także na iOS (testowane na iPhone – książek słucha się świetnie ;-)), więc pora na post o tym, czy warto zainwestować w tę aplikację.

Jakiś czas temu pisałam o tym, że Legimi to tani sposób na dostęp do wielu książek, niedawno wspominałam również, że aplikacja udostępnia audiobooki. Ale do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu na pewno przyda się Tobie też, krótkie porównanie kosztów, które zweryfikuje czy korzystanie z abonamentu Legimi bez limitu+ jest opłacalne.

Legimi bez limitu+ dlaczego akurat ten abonament?

Opisuję go z prostej przyczyny – przy zakupie wybrałam abonament bez limitu z czytnikiem za 1 zł 🙂 Ta opcja pozwala na korzystanie z aplikacji na 4 urządzeniach, więc jednocześnie mogą z niej korzystać (najlepiej czytając różne książki) aż 4 osoby. Ograniczenia w kwestii czytania są nie dla mnie 😉 Jednak gdybym chciała jedynie wypróbować abonament, albo kupić go komuś na prezent, to pewnie zdecydowałabym się na Legimi 1500 za 24,99 zł. Dzięki temu wariantowi można przeczytać 3 książki miesięcznie.

Jeśli nie chcesz podpisywać umowy także możesz wybrać abonament bez limitu+! Obecnie kosztuje on 39,99 zł, ale możesz z niego zrezygnować w dowolnym momencie. Przy opcji z umową płacisz trochę mniej, bo tylko 32,99 zł miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się także czytnik za 1 zł (umowa na 24 miesiące) cena wzrasta do 54,99 zł. Wcześniej nie miałam wyboru czytnika, teraz są dostępne dwa rodzaje:  InkBOOK Obsidian oraz PocketBook Touch Lux 3. Więcej opcji abonamentu znajdziesz tutaj, a w tym miejscu są warianty z czytnikami.

Abonament w Legimi – czy to się opłaca? – porównanie kosztów

Hmmm… Nie ma co owijać w bawełnę – to zależy… Nie każdy lubi elektroniczne wersje książek, innym nie do końca odpowiadają audiobooki, lecz osoby, które są „za pan brat” z technologicznymi nowinkami i lubią czytać nie tylko papierowe wersje książek, powinny rozważyć taką alternatywę. Ułatwić podjęcie decyzji może moja mała kalkulacja dotycząca kosztów e-booków w Empiku.

Wybrałam 5 empikowych nowości, które są dostępne na Legimi i zsumowałam ich koszt (przy obliczeniach uwzględniłam wyłącznie koszty eBooków):

  • „Kobiety bez wstydu” Witold Orzechowski 22,95 zł
  • „Wotum nieufności” Remigiusz Mróz 20,93 zł
  • „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia” Barbara Gawryluk 32,38 zł
  • „Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie” Katarzyna Pinkosz 24,18 zł
  • „Następna dziewczyna” Sam Carrington 26,64 zł

Cena przytoczonych lektur przy zakupie w empik.com: 127,08 zł

Książki wybierałam losowo ze strony z nowościami empik.com, ale zależało mi na tym, żeby po pierwsze była dostępna w formie elektronicznej, po drugie była dostępna także w Legimi (dostępność sprawdzałam w aplikacji).

Myślę, że pięć pozycji z łatwością przeczyta każdy „pospolity mól książkowy”, czy czteroosobowa rodzina 😉 Oczywiście nie jest powiedziane, że wszystkie 4 urządzenia, na których będzie dostęp do danego konta Legimi musi być przypisany rodzinie. Równie dobrze możesz podzielić się kosztami ze współlokatorem, przyjaciółką albo chłopakiem!

Moim zdaniem w Legimi jest mnóstwo książek i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Baza cały czas jest powiększana o nowe pozycje. Katalog e-booków i audiobooków można znaleźć pod tym linkiem.

Jeśli nadal masz wątpliwości odnośnie tego, czy warto zainwestować w Legimi, skorzystaj z 7-dniowego okresu próbnego! Zima i przedwiośnie to świetny czas na testowanie 🙂

Pozdrawiam żwawo!

8 thoughts on “Legimi bez limitu i czytnik za 1 zł – czy to się opłaca?”

  1. Brzmi bardzo ciekawie, ale póki co mam na tyle mało czasu na czytanie, że nawet przy tak dużej oszczędności nadal mi się to nie opłaca… Wolę taszczyć ze sobą ciężkie tomiszcza… 🙂

  2. Byłam dość sceptycznie nastawiona, ale wersja z czytnikiem daje zbliżony komfort czytania do zwykłej książki. Możemy zabrać w trasę dość sporą biblioteczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *