Dysk przenośny - idealny sposób na przechowywanie zdjęć i innych plików

O porządkach na komputerze i przechowywaniu zdjęć na dysku przenośnym

To zadziwiające ile zbędnych plików i aplikacji może się nagromadzić na komputerze, tablecie, czy telefonie już po miesiącu użytkowania! Telefon nagle zwalnia, a komputer jakoś dziwnie długo się uruchamia? Może zastanawiasz się nad tym, czy nie pora zainwestować w dysk przenośny? Jeśli masz problem z ciągłym brakiem miejsca w pamięci swoich urządzeń, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie 🙂

Jak oczyścić komputer lub tablet ze starych i zbędnych danych

Przejrzyj zawartość swojego dysku twardego i posegreguj pliki – utwórz odpowiednie katalogi i przerzuć do nich każdy z Twoich plików. Pamiętaj o opisaniu każdego z dokumentów w taki sposób, aby już na pierwszy rzut oka wiedzieć co w nich się znajduje. Nazwy typu „abcd”, „dokument1” i „faktura1” niewiele mówią… Za miesiąc znowu nie będziesz wiedziała czego dotyczą i jak szybko znaleźć interesujący plik. Wiem, że otwieranie każdej źle opisanej notatki, raportu, czy innego dokumentu po kolei może być męczące, ale kiedy już to zrobisz będziesz bardzo zadowolona z efektu. Część nazw możesz zacząć od daty wpisując kolejno: rok, miesiąc i dzień – ułatwi to ich sortowanie. Nie marnuj swojej pracy i w taki sam sposób opisuj swoje nowe dokumenty.

Usuń wszystko to, co jest niepotrzebne – powtarzające się zdjęcia, stare notatki, zbędne listy zakupów, ale również nieużywane już gry i aplikacje.

Oczyść swój pulpit – niektórzy mają manię zapisywania nowych dokumentów na swoich pulpitach. Nie raz widziałam u swoich znajomych foldery „pulpit”, „pulpit2”, „pulpit3” i niemoc przy poszukiwaniu konkretnego zestawienia zapisanego w Excelu… Przejrzyste katalogi i dobrze opisane dokumenty pozwolą oszczędzić Twój czas!

Wyczyść pamięć przeglądarek – nie zapomnij też o plikach cookies. Może nie da to spektakularnych efektów, ale na pewno zyskasz dzięki temu troszeczkę miejsca.

Opróżnij kosz 😉 – tak, tak to jest oczywiste, ale pamiętaj, że dokumenty pozostawione w koszu nadal zajmują miejsce na dysku.

Dysk przenośny – czy warto go kupić?

Obecnie każdy na swoich telefonach i komputerach ma mnóstwo zdjęć. To fajna pamiątka, dlatego ważne jest, aby tego typu pliki były bezpiecznie przechowywane. Dobrym rozwiązaniem jest duży zewnętrzny dysk, dzięki któremu wszystkie fotografie i nagrania będą w jednym miejscu. Zdziwisz się jak dużo przestrzeni dyskowej zajmują.

Zgraj wszystkie zdjęcia i filmy, nie tylko te z komputera i aparatu, ale również z telefonu komórkowego. Dodaj też ulubione kadry, które otrzymałaś na maila lub SMSa. Zbierz wszystkie w jedno miejsce i uporządkuj.

Na dysku przenośnym także możesz dodawać nowe foldery w taki sposób, aby lepiej kontrolować to co się na nim znajduje.

Pamiętaj również o odpowiednim przechowywaniu samego dysku przenośnego. Nie chcesz chyba stracić tak cennych danych przez przypadkowe zalanie kawą? Chroń go przed wilgocią, gorącem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Dlaczego warto zainwestować w to urządzenie? Nie chodzi jedynie o zwiększenie miejsca w pamięci telefonu, komputera, czy tabletu. Najważniejsze jest to, że przechowywane w ten sposób pliki trudniej jest uszkodzić. Nie tak dawno komputer mojej znajomej został opanowany przez hakerów… Straciła wszystkie zdjęcia i ważne dokumenty, które miała zapisane na laptopie. Teraz wszystkie pliki, które chce zachować na dłużej zapisuje na dyskach przenośnych.

Dysk zewnętrzny to również idealny pomysł na prezent (nie tylko dla mężczyzn!).

Zapraszam również na mój wpis o tym jak oczyścić Facebooka ze zbędnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *