Kaszmirowe swetry z sieciówek – czy warto je kupować?

0
180

Kaszmirowe, merynosowe, moherowe i po prostu wełniane swetry coraz częściej pojawiają się w sieciówkach. Rzeczy z tych szlachetnych włókien często zaliczają się do działów „premium”, a więc tych, które obiecują wyższą jakość za niemałą cenę. Wiele z osób ceniących ubrania o wysokiej klasie gatunkowej stoi często przed dylematem zakupu kaszmirowego kardiganu z popularnej sieciówki, a odłożeniem pieniędzy na „prawdziwy” kaszmir… Czy jakość „Premium Quality” rzeczywiście oznacza „najwyższą jakość”? Opłaca się inwestować w wełniane lub kaszmirowe swetry z H&M? Czy kaszmir z sieciówki jest równie dobry co wełniany sweter droższej marki? Zapraszam na test swetrów z linii H&M Premium!

Kaszmirowe swetry z sieciówek

Ten pierwszy mam już w swojej szafie od ponad roku, golf kupiłam kilka miesięcy temu. Lubię wełnę z merynosów, bo nie drapie i jest miła w dotyku. Do tego swetry są cienkie (i lekkie), a mimo to bardzo dobrze grzeją. Jedynym minusem czarnego jest to, że trochę „przyciąga” białe paproszki. Cena jest według mnie przystępna i warto zainwestować w tego typu wełniany sweter. Mimo prania w pralce (na programie do wełny) nie zmieniły swojej struktury.

Wełniany sweter Benetton

A teraz rzecz nie z sieciówki. Sweter z „czystej żywej wełny” firmy Benetton. Sweterek ma już ponad rok. Nie mechaci się mocno, ale czasem wymaga użycia golarki do ubrań np. przez kulki, które pojawiają się na rękawach. Ten model odrobinę gryzie, więc może to nie być odpowiedni wybór dla bardzo wrażliwych osób. Uwaga! Ten rodzaj wełny może kurczyć się w praniu, więc trzeba do tego podejść bardzo ostrożnie.

Kaszmirowe swetry z sieciówek – warto kupić?

Wszystkie z prezentowanych swetrów zdążyły już że mną sporo przejść. Lubię zakładać coś cieplejszego także np. w letnie chłodne wieczory. Świetnie sprawdzają się one u mnie także podczas górskich pieszych wycieczek. Wielokrotnie były również prane (uwaga!) w pralce. Wybieram delikatny program do wełny i szampon lub płyn do wełny, często korzystam także z woreczków do prania – to wystarcza.Czy warto kupić kaszmirowy sweter z H&M lub innej sieciówki? Oczywiście to zależy. Ok. 300 zł za jedną rzecz to dużo, ale są to często dość dobre jakościowo produkty (niestety trzeba bardzo uważać na zniszczony i pozaciągany towar przez roztargnionych klientów) a kaszmiru w podobnej cenie nie znalazłam… Poza tym w tego typu sklepach często takie swetry można „upolować” w promocyjnej cenie. Ja swoje kaszmirowe sweterki kupiłam za (uwaga, uwaga) 60 zł za każdy! Kiedy znalazłam je na wieszakach z obniżoną ceną myślałam, że są uszkodzone (nie były), później, że to pomyłka, więc zapytałam o to obsługę sklepu – podana cena była poprawna! Wielce zdziwiona podeszłam do kasy i jeszcze raz zapytałam o to ile one kosztują. Pani ekspedientka podała poprawną cenę, a widząc moją minę dodała (z przeproszeniem w głosie) „niestety, ale trudno jest u nas znaleźć coś dużo tańszego, nawet po przecenie… 120 zł za oba swetry to naprawdę dobra cena” Sprawdzaj więc sezonowe wyprzedaże!Taka cena na pewno przemawia za zakupem, ale osobiście nie wzięłabym tych kaszmirowych swetrów w „normalnej” cenie… Cóż, wolałabym odłożyć na kaszmir z prawdziwego zdarzenia, albo kupić sweter z innej wełny w sklepie, któremu bardziej „ufam”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here