Tania suknia ślubna – poszukiwania sukienki dla Panny Młodej

0
79

Wybór idealnej sukni ślubnej niejednej Pannie Młodej spędza sen z powiek… W salonach ceny wahają się od 2000 do 10 000 zł. To spory wydatek, ale większość pań i tak decyduje się na zakup stroju w domu mody ślubnej. Alternatywą jest oczywiście wypożyczenie, ale nawet wtedy trzeba zapłacić ok. 2000 zł, a termin wypożyczenia jest bardzo krótki (przeważnie trwa 3 dni). Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup białej lub kremowej sukni balowej z sieciówki lub sklepu internetowego. Zaskakujące jest to, że takie kreacje często niewiele różnią się od dostępnych w salonach ślubnych! Sprawdź, gdzie możesz znaleźć tanią suknię ślubną!

Suknia ślubna z sieciówki – czy warto?

W sklepach można wybierać wśród wielu modeli, które sprawdzą się podczas tego szczególnego dnia. Panny Młode mogą znaleźć zarówno sukienki skromne, minimalistyczne, krótkie, długie, z koronkami i tiulowe – każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem sukni ślubnej w zwykłym sklepie?

Plusy zakupu sukni ślubnej w zwykłym sklepie (również przez Internet)

  • Można zacząć poszukiwania nawet miesiąc przed uroczystością – to świetna wiadomość dla kobiet, które odłożyły zakup sukienki na ostatnią chwilę. Wiele salonów nie decyduje się na zawarcie umowy z klientką, która chce zamówić wymarzoną kreację na krótko przed weselem. Wiąże się to w końcu z ryzykiem niedotrzymania umowy (suknię zazwyczaj trzeba sprowadzić z zagranicy, dodatkowo przeważnie konieczne jest wprowadzenie poprawek przez​krawcową). W przypadku zakupu sukni ślubnej w sieciówce lub w sklepie online takim jak np. Zalando nie ma tego problemu. Czas realizacji zamówienia to tylko kilka dni.
  • Brak umowy – to kolejny „mocny” argument. Podpisanie umowy z domem mody ślubnej zobowiązuje Pannę Młodą do zakupu konkretnego modelu i wiąże się z koniecznością wpłacenia zaliczki (np. 30 % łącznej ceny).
  • Możliwy zwrot – strój można zamówić bez obawy, że to nie będzie „ta jedyna”. Jeśli coś nie będzie Tobie odpowiadało, to w łatwy sposób możesz dokonać zwrotu.
  • Przymierzasz suknię w swoim rozmiarze – w salonach trzymane są zazwyczaj sukienki tylko w jednym, maksymalnie dwóch rozmiarach.
  • Niższa cena – czyli chyba najbardziej przekonujący argument. Ślub i wesele dużo kosztuje, więc czasem warto pomyśleć o tym w jaki sposób można obniżyć koszty. Balowe, wieczorowe suknie można dostać już za ok. 300 zł!
  • Wysoka jakość i szlachetny materiał – wiele kobiet bierze pod uwagę zakup sukni z sieciówki, bo często wiąże się to z możliwością znalezienia kreacji uszytej z wysokiej jakości materiałów (np. z jedwabiu) lub takiej od znanego projektanta.
  • Suknia – zamiennik – to również fajny pomysł na alternatywną sukienkę „w razie wypadku”. Często w salonach sukien ślubnych można odebrać zamówiony produkt kilka dni przed weselem. A co jeśli sukienka jednak nie będzie leżała idealnie? Na ewentualne poprawki może być już za późno… A gdyby tak w czasie imprezy ktoś wylał na Ciebie kieliszek wina lub barszczu? Możesz wtedy założyć np. sukienkę przygotowaną na poprawiny, ale czy nie wolałabyś nadal tańczyć w balowej kreacji? Oczywiście takiej zamiennej sukienki nie musisz używać, więc po zwrocie otrzymasz całość gotówki (pamiętaj, żeby sprawdzić ile masz dni na zwrot nieużywanej rzeczy).

Tania suknia ślubna – minusy

  • Mniejszy wybór sukien, szczególnie „księżniczkowych”.
  • Konieczność​ wprowadzenia ewentualnych poprawek na własną rękę, co wiąże się z poszukiwaniem dobrej krawcowej.
  • Ryzyko pojawienia się innej osoby w takiej samej sukience – ryzyko małe, ale jednak istnieje. Bardziej prawdopodobne, gdy wybierzesz bardzo prosty krój lub sukienkę przed kolano. Na szczęście biel jest „zarezerwowana” dla Panny Młodej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here