W co się ubrać na Komunię?

0
51

W sobotę wybrałam się na zakupy. Cel: sukienka na Komunię. Nie za krótka, nie „babcina”,  taka, w której się nie spocę po 5 minutach i będę mogła założyć ją na inne okazje (może nie na rower, czy ognisko, ale np. na urodziny, czy niedzielę).

W co się ubrać na Komunię – szukanie sukienki

Myślałam, że to będzie proste zadanie, tym bardziej, że wcześniej byłam już w 2 sklepach i powoli rozglądałam się za sukienką. Ustaliłam, że będę potrzebowała maksymalnie 2 godzin (razem z dojściem do sklepów i powrotem do domu). Niestety nie. Straciłam 4! Straciłam na przerzucaniu strojów z poliestru, staniu w gigantycznych kolejkach do przymierzalni i denerwowaniu się! Byłam już nawet gotowa wziąć cokolwiek, nawet z poliestru, spodnie też by uszły, tylko po to, żeby „ten czas nie był zmarnowany”. Znalazłam jednak w sobie resztkę silnej woli i wróciłam do domu, z niczym.

W co się ubrać na Komunię?

Dzisiaj przeglądałam oferty z sukienkami w sklepach internetowych i szczerze mówiąc załamywałam ręce. Sortowanie niestety nie działało tak jakbym tego chciała (bo jeśli wybierałam bawełnę, to liczyłam na takie propozycje, w których to włókno przeważa), więc traciłam czas i coraz bardziej się denerwowałam… W końcu (po kilku głębszych wdechach i wydechach) wybrałam kolor, który według mnie będzie odpowiedni na Przyjęcie – granat. Dla wielu osób jest to najładniejsza barwa, która kojarzy się z uporządkowaniem, schludnością i wykwintnością. Lista granatowych sukienek była dużo mniejsza, ale nadal było to około 500 wyszukań – aż tyle? Zaznaczyłam okazję „uroczystość” i wyskoczyło 6 – super, ale dlaczego za 3 z nich trzeba zapłacić ponad 2000? Powoli traciłam cierpliwość, ale postanowiłam zjeść te żabę, bo to przecież tylko wybór sukienki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here