zwawyleniwiec.pl

zwawyleniwiec.pl – moda, dom, zdrowie, praca

Czy leasing się opłaca
Lifestyle

Czy leasing się opłaca?

Leasing to jedna z najczęściej wybieranych przez firmy form finansowania zakupów. Istnieje kilka rodzajów leasingu – operacyjny i finansowy. Najwięcej przedsiębiorców decyduje się na leasing operacyjny. Dlaczego? Ponieważ wszystkie wydatki – raty, opłaty wstępne itp., mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu. W praktyce oznacza to pomniejszenie podatku dochodowego. Dlaczego leasing się opłaca i jakie korzyści otrzymuje firma?

Dysponowanie nową rzeczą i możliwość generowania kosztów

Nie od dziś wiadomo że polski system podatkowy nie należy do przyjaznych przedsiębiorcom. Ci, aby płacić jak najniższe podatki, starają się korzystać z różnego rodzaju możliwości. Leasing jest jedną z nich. Dzięki tej formie finansowania mogą zdobywać dla swojej firmy nowy sprzęt, maszyny, wyposażenie lub pojazdy. Wszystko co niezbędne do funkcjonowania firmy, może zostać „zakupione” w formie leasingu. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na takie rozwiązanie, co miesiąc będzie płacił ratę w określonej wysokości. Może być ona zaliczona w koszty prowadzonej działalności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. I tak firma może sobie odliczyć od comiesięcznej raty VAT, a od kwoty netto odjąć podatek dochodowy, pomniejszając o jego równowartość zaliczki na niego.

Łatwość uzyskania leasingu

Dlaczego leasing jest korzystniejszym rozwiązaniem dla firm niż np. kredyt bankowy? Z prostej przyczyny – jego uzyskanie jest znacznie łatwiejsze, gdyż nie jest to produkt klasyfikowany jako produkt bankowy. Tym samym posiadanie nawet kilku umów leasingowych, czyli umów cywilnoprawnych, nie obciąża zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Do wydania decyzji o przyznaniu leasingu wystarczą tylko dokumenty finansowe firmy i wypełniony komplet dokumentów. W wielu przypadkach decyzja o przyznaniu leasingu następuje jeszcze tego samego dnia, w którym wniosek został złożony. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, w których firma musi podejmować natychmiastowe decyzje niezbędne do wykonania zlecenia.

Wygoda i kompleksowa obsługa

Kolejnym powodem dla którego leasing się opłaca, jest wygoda dla przedsiębiorcy. Przykładowo zarejestrowanie pojazdu jest obowiązkiem leasingodawcy, dlatego firma nie musi tracić swojego czasu na wizyty w urzędach. Co jest potrzebne by uzyskać leasing? Zależnie od wybranego wariantu, przedsiębiorca powinien wpłacić opłatę inicjacyjną. Może ona wynosić od 1 do nawet 50 procent. Pieniądze na ten cel zapewnić może szybki kredyt. Kończąc umowę leasingu firma ma możliwość wykupienia przedmiotu umowy na własność lub pozostawienia go leasingodawcy. I w tym przypadku pieniądze na ten cel może dostarczyć szybki kredyt gotówkowy.