Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak wycenić mieszkanie za darmo, by uzyskać wiarygodną cenę?

Data publikacji 30 października 2020


Sprzedaż nieruchomości to proces długotrwały i pracochłonny. Można zwrócić się o pomoc w sprzedaży do biura nieruchomości, które podejmie wszystkie czynności zmierzające do zawarcia umowy sprzedaży. Nie jest to jednak konieczne. Można również samodzielnie wystawić nieruchomość do obrotu. Pierwszym etapem sprzedaży mieszkania jest określenie ceny, którą chciałby otrzymać sprzedający. Jak wycenić mieszkanie za darmo?

Rozpoczynając sprzedaż nieruchomości, jednym z najważniejszych elementów jest ustalenie prawidłowej ceny mieszkania. Podanie zbyt wysokiej spowoduje, że mieszkanie nie wzbudzi zainteresowania u kupujących. I miesiącami będziemy je ogłaszać bez widocznych efektów. Podanie zbyt niskiej ceny spowoduje straty finansowe. Gdzie szukać pomocy, by prawidłowo wycenić nieruchomość?

Wycena on-line

Najpopularniejszym sposobem wyceny nieruchomości jest oddanie jej do biura nieruchomości i zdanie się na opinię pośrednika w handlu nieruchomościami. Tu bardzo ważne jest doświadczenie pośrednika, który znając lokalny rynek jest w stanie określić cenę ofertowa. Jest to jednak propozycja, która wiąże się z koniecznością zgłoszenia mieszkania do sprzedaży w biurze nieruchomości.

Inną propozycją jest jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy majątkowego, który wykona profesjonalna wycenę nieruchomości. Jednak oba te sposoby wiążą się z dodatkowymi kosztami,.

W sytuacji, gdy chcemy samodzielnie podjąć się sprzedaży warto poszukać darmowych wyceniarek przez internet. Są to narzędzia, które po wpisaniu odpowiednich danych, takich jak lokalizacja, metraż, piętro czy stan mieszkania porównują mieszkanie z setkami innych, których ogłoszenia ukazały się w internecie.

Warto zwrócić uwagę, by wybrać program, który porównuje jak najwięcej danych. Dzięki temu można uzyskać miarodajną wycenę. Im mniej danych, tym wycena może bardziej różnić się od rzeczywistości, a ceny ofertowe mogą mieć większy przedział.

Czy warto korzystać z wyceniarek on-line?

Zastanawiając się, jak wycenić mieszkanie za darmo można przejrzeć setki ofert, które znajdują się w internecie i są jak najbardziej zbliżone do naszej nieruchomości. Jest to jednak zajęcie bardzo pracochłonne.

Wyceniarki internetowe to narzędzie wygodne, które wykonuje porównania bardzo precyzyjnie i przede wszystkim szybko. Jest to również wygodna forma wyceny, gdyż możemy wykonać ją w zaciszu własnego mieszkania.

Proces wyceny przebiega niewidocznie dla samego zainteresowanego. Wynik, który podaje przybliżoną cenę mkw oparty jest na metodzie porównawczej. Wiele wyceniarek proponuje usługę polegającą na dokładnej wycenie nieruchomości, która następuje po dosłaniu większej ilości danych dotyczących mieszkania. Do takiej wyceny zostają wykorzystane analizy rynku, dane z operatów szacunkowych czy rejestry i raporty rynku nieruchomości. Jest to już jednak usługa płatna.

Zastanawiając się, jak wycenić mieszkanie za darmo warto skorzystać z narzędzi, które oferuje internet, gdyż dzięki nim można z dużym prawdopodobieństwem uzyskać informacje o cenie mkw mieszkań, które odpowiadają podobnym parametrom, jak nasza nieruchomość.

Redakcja zwawyleniwiec.pl

Jacek, redaktor strony Zwawyleniwiec.pl, to pasjonat zafascynowany światem mody, pracy oraz zakupów. Jego artykuły nie tylko prezentują najnowsze trendy w modzie, ale także udzielają praktycznych wskazówek dotyczących życia zawodowego i skutecznych zakupów. Jacek, z pełnym zaangażowaniem, dzieli się inspiracjami, które pomagają czytelnikom tworzyć stylowe i funkcjonalne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?