Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

W jaki sposób dbać o skórzane buty?

Data publikacji 23 października 2020


Wśród różnych rodzajów butów z całą pewnością można wyróżnić obuwie, które jest wykonane z takiego materiału jak skóra. Cieszy się ono bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, dlatego jest tak chętnie wybierane. Wiele osób zastanawia się, jak dbać o skórzane buty. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne niezawodne sposoby.

Wybór właściwego rozmiaru

Przede wszystkim podczas zakupu butów wykonanych ze skóry warto zwrócić uwagę na ich odpowiedni rozmiar. Tego rodzaju buty mogą się po pewnym czasie rozciągnąć oraz w bardzo dobry sposób dopasować do stopy. Dlatego dobrą metodą będzie mierzenie skórzanych butów po południu. Wtedy nogi są zmęczone i lekko opuchnięte, dlatego stają się minimalnie większe. Jest to najlepszy czas na dopasowanie do swojej stopy obuwia wykonanego z takiego materiału jak skóra. Natomiast buty, które przymierza się rano mogą się okazać dla nas w późniejszym czasie zbyt małe.

Impregnacja

Przed pierwszym założeniem butów ze skóry warto je w odpowiedni sposób zaimpregnować. W sprzedaży można znaleźć specjalne preparaty przeznaczone do tworzyw skórzanych, które idealnie będą się do tego celu nadawały. Produkty tego rodzaju mogą chronić buty również przed brudem oraz wilgocią, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Dzięki temu nasze buty pozostaną w bardzo dobrej formie przez dłuższy czas, co jest zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Preparaty do impregnacji zazwyczaj nakłada się na całą powierzchnię buta.

Wypełniacze do obuwia

Bardzo dobrym pomysłem będzie także zastosowanie takich produktów jak wypełniacze do obuwia. Dzięki temu buty z całą pewnością nie stracą swojego unikalnego fasonu, na czym nam szczególnie zależy podczas ich noszenia. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje wypełniaczy, które w odpowiedni sposób można dostosować do swoich butów. Sprawi to, że pozostaną one w bardzo dobrej formie przez długi czas i się nie zniekształcą.

Zmiana obuwia

Odpowiednie dbanie o skórzane buty uwzględnia również dość częstą zmianę obuwia. Nie powinno się nosić tych samych butów przez zbyt długi czas, ponieważ może to mieć na nie bardzo negatywny wpływ. Buty stracą swój fason, co nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Buty wykonane ze skóry powinny mieć czasem możliwość, aby „odpocząć” i przewietrzyć się. Sprawi to, że nie będą się tak szybko zużywały podczas ich użytkowania i dłużej zostaną w fantastycznej formie.

Nabłyszczanie

Buty, które są wykonane z lakierowanej skóry warto dodatkowo nabłyszczać. Dzięki temu z całą pewnością będą się w fantastyczny sposób prezentować przez bardzo długi czas. Przed nabłyszczaniem należy je wyczyścić miękką ściereczką oraz wodą z mydłem. Można również skorzystać ze specjalnej szczoteczki, która umożliwi nam usunięcie głębszych zabrudzeń. Dzięki temu buty będą czyste i będzie można je bez problemów poddać nabłyszczaniu. Do polerowania warto używać specjalnych impregnatów, które są dostępne w sprzedaży w bardzo szerokiej ofercie. Przydatna do tego celu będzie również ściereczka wykonana z mikrowłókien, która w żaden sposób nie uszkodzi delikatnej struktury butów.

Redakcja zwawyleniwiec.pl

Jacek, redaktor strony Zwawyleniwiec.pl, to pasjonat zafascynowany światem mody, pracy oraz zakupów. Jego artykuły nie tylko prezentują najnowsze trendy w modzie, ale także udzielają praktycznych wskazówek dotyczących życia zawodowego i skutecznych zakupów. Jacek, z pełnym zaangażowaniem, dzieli się inspiracjami, które pomagają czytelnikom tworzyć stylowe i funkcjonalne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

trendy na 2022