Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Wyposażenie domowej siłowni

Data publikacji 6 listopada 2020

Teoretycznie da się wykonać dobry trening wyłącznie przy użyciu obciążenia własnego ciała, ale jest to jednak trudniejsze niżeli w momencie, gdy dysponuje się pewnymi przyrządami i urządzeniami. Domowa siłownia zdecydowanie powinna składać się z tego rodzaju rzeczy. W zależności od posiadanych środków pieniężnych każdy może wyposażyć ją nieco inaczej.

Wyposażenie domowej siłowni

Typ wyposażenia trzeba też dostosować do wielkości pomieszczenia. Jeśli ma się do dyspozycji całą dużą piwnicę albo szeroki strych, raczej nie trzeba w niczym się ograniczać, jeśli tylko pozwalają na to finanse. Pewne trudności może jednak sprawić małe pomieszczenie, które przeznaczy się do ćwiczeń. Aby dobrze je zaplanować i zorganizować, warto pomyśleć o wyposażeniu go w rzeczy, które nie zajmują praktycznie w ogóle miejsca. Są to między innymi drążki, które można zaczepić między ościeżnicą a drzwiami. W przypadku małych pomieszczeń dobrze sprawdzają się także regulowane obciążenia. Zamiast kupować kilka par hantli o odmiennej wadze, lepiej zainwestować w jeden komplet hantli o zmiennym obciążeniu.

Domowa siłownia

Jeżeli natomiast siłownia w domu jest nieco większa, warto podzielić ją na kilka oddzielnych stref. Tak to zresztą wygląda na zwyczajnych siłowniach. Sprzęty są w nich zorganizowane w taki sposób, by każdy szybko znalazł to, z czego zamierza skorzystać. Takie trzy podstawowe strefy to strefa do treningu siłowego, strefa do treningu cardio oraz strefa do jogi bądź relaksu. Pierwszą z nich wypełnią hantle, sztangi i inne obciążenia. W drugiej można umieścić jeden ulubiony sprzęt, czyli np. bieżnię bądź rowerek stacjonarny, oraz skakankę czy np. mały stepper. Strefa do rozciągania powinna zawierać maty do ćwiczeń, rollery, gumy i taśmy. Tak stworzona siłownia idealnie nada się do treningu.

A trzeba przyznać, że trening w domu wykonany na tak zorganizowanej i przygotowanej siłowni, będzie dokładnie tak samo efektywny jak ten, który odbędzie się na „normalnej” siłowni. Warto więc stworzyć sobie taką przestrzeń do ruchu. Każdy, kto tylko polubił się z ćwiczeniami, powinien przynajmniej o tym pomyśleć.

Redakcja zwawyleniwiec.pl

Jacek, redaktor strony Zwawyleniwiec.pl, to pasjonat zafascynowany światem mody, pracy oraz zakupów. Jego artykuły nie tylko prezentują najnowsze trendy w modzie, ale także udzielają praktycznych wskazówek dotyczących życia zawodowego i skutecznych zakupów. Jacek, z pełnym zaangażowaniem, dzieli się inspiracjami, które pomagają czytelnikom tworzyć stylowe i funkcjonalne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?