Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Aranżacje małych balkonów – co trzeba wiedzieć?

Data publikacji 21 października 2020

Wiele osób uważa, że mały balkon w bloku to dodatek absolutnie zbędny, który nie nadaje się do żadnego wartego uwagi zastosowania. Jest to oczywiście błąd, ponieważ odpowiednio zaaranżowany, nawet najmniejszy balkon, może być niezwykle atrakcyjnym dodatkiem do mieszkania. W jaki zatem sposób można urządzić tak balkon? Jakie są najlepsze aranżacje małych balkonów?

Jakie wybrać meble?

Jeśli chce się mieć dobrze zaaranżowany niewielki balkon i móc go wygodnie użytkować, kluczowe jest to, jakie meble się do niego kupi. Co można robić na małym balkonie? Jest to przestrzeń wprost stworzona do tego, aby usiąść i wypić kawę lub poczytać przy tym książkę. Do tego celu potrzebny zatem będzie po pierwsze niewielki stoliczek, najlepiej okrągły, ponieważ taki zajmuje mniej miejsca i najwyżej dwa składane krzesełka. Najlepiej, jeśli będzie to cały komplet, co zapewni jednostajny styl wykonania.
To jednak nie wszystko, o czym warto pamiętać, podczas wybierania mebli na mały balkon. Warto pomyśleć również o tym, jak się je będzie przechowywać. A nie ma w tym zakresie niczego lepszego, jak niewielkie uchwyty, które mocując na ścianie balkonu, dają możliwość zawieszania na nich np. krzesełek. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, lecz co więcej, w razie potrzeby znacznie zwiększające przestrzeń na balkonie w sytuacji, gdy krzesełka nie są potrzebne.

W jaki sposób zwiększyć optycznie balkon?

W przypadku aranżacji małych balkonów niezwykle ważne jest to, aby zawalczyć o każdy ich kawałek. Rzecz jasna nie da się fizycznie zwiększyć metrażu balkonu, lecz co ciekawe, można to całkiem skutecznie zrobić wizualnie. W jaki konkretnie sposób?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, jaką się zastosuje osłonę na barierki. Siłą rzeczy wiele osób stara się posiadać osłony możliwie jak najbardziej zasłaniające wszystko, co ma oczywiście sprawiać, że balkon będzie znacznie bardziej intymny i wolny od spojrzeń osób postronnych. Warto jednak zamiast stuprocentowej szczelności osłon, wybrać nieco prześwitujące, które nadal będą skutecznie chroniły przed wścibskimi spojrzeniami, lecz jednocześnie nieco zwiększą przetężeń na balkonie. Innego rodzaju bardzo ważną sprawą jest to, aby krzesełka również wybierać z prześwitującą konstrukcją. Będzie to największy element na balkonie, warto więc żeby i on wprowadzał nieco powietrza do tego małego miejsca.

Dodatki dekoracyjne

Każdy posiadacz balkonu chce, aby oprócz standardowego wyposażenia w postaci mebli, znalazło się na nim również kilka rzeczy czysto dekoracyjnych, które poprawią wizualną stronę balkonu. Bardzo ważne jest jednak to, aby były one wybrane w odpowiedni sposób, tak aby nie zajmowały zbyt wiele cennego miejsca. Czym zatem warto się zainteresować? Doskonałym wyborem będą wiszące na barierkach balkonu doniczki z kwiatkami. Kwiaty w takim miejscu są zawsze mile widziane, a z racji tego, że nie będą znajdowały się np. na podłodze balkonu, nie zmniejszą jego powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest również wiszące oświetlenie. Świetnie w tym zakresie sprawdzają się lampki, które przypominają z nieco modele choinkowe.

zawias

Redakcja zwawyleniwiec.pl

Jacek, redaktor strony Zwawyleniwiec.pl, to pasjonat zafascynowany światem mody, pracy oraz zakupów. Jego artykuły nie tylko prezentują najnowsze trendy w modzie, ale także udzielają praktycznych wskazówek dotyczących życia zawodowego i skutecznych zakupów. Jacek, z pełnym zaangażowaniem, dzieli się inspiracjami, które pomagają czytelnikom tworzyć stylowe i funkcjonalne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?