Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Wakacje z dziećmi w Krynicy Morskiej

Wakacje z dziećmi w Krynicy Morskiej

Data publikacji 9 czerwca 2022


Krynica Morska to poza sezonem niewielkie, liczące zaledwie 1400 mieszkańców miasteczko. Położone jest ono z dala od popularnych, bałtyckich kurortów środkowego wybrzeża Polski. Mimo to w okresie letnim jest ono jednym z najczęściej wybieranych, nadmorskich kierunków wśród Polaków. Jak wakacje w Krynicy Morskiej wyglądają z perspektywy dziecka? Jakie miejsca warto z nim odwiedzić?

Krynica Morska atrakcje dla dzieci

Latarnia Morska — to idealne miejsce dla osób, które chcą spojrzeć nieco w głąb morza. Z perspektywy krynickiej latarni można np. zobaczyć nie tylko najbliższe otoczenie miasteczka, ale też (przy dobrej widoczności) również i Hel. Latarnia jest czynna w sezonie wysokim, czyli od maja do września. I jeszcze jedno: wysokość tego obiektu wynosi aż 30 metrów.

Lunapark — miejscowe, wesołe miasteczko to wyjątkowy punkt na mapie Krynicy Morskiej. Znajduje się ono w łatwo rozpoznawalnym centrum miasta. Odpowiednie atrakcje dla siebie znajdzie w nim każde dziecko i to niezależnie od swego wieku. Maluch może wybierać m.in. spośród kolejki górskiej, jazdy samochodzikami, a także zamków dmuchanych i wielu innych atrakcji

Minigolf — to świetny sposób na naukę współzawodnictwa. Jest to również idealne rozwiązanie dla rodzin pragnących się jeszcze bardziej zintegrować.

Rejs statkiem — w Krynicy Morskiej funkcjonuje port, z którego statki wypływają m.in. na Zalew Wiślany. Drogą morską można też wybrać się do okolicznych miejscowości, co jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin preferujących bardziej objazdową formę wypoczynku. Pływanie statkiem jest wyjątkową atrakcją dla każdego malucha, gdyż rejsy trwają stosunkowo krótko i są alternatywą dla poruszania się po lądzie.

Park linowy — to wyjątkowe miejsce dla nieco starszych dzieci. Co prawda tutejszy park działa wyłącznie w tzw. sezonie wysokim, ale i tak oferuje on maluchom mnóstwo atrakcji. Zabawa w parku jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, które są zabezpieczone odpowiednim sprzętem. Co więcej, nad ich poczynaniami czuwają doświadczeni instruktorzy wspinaczki linowej.

Rejsy szybką motorówką — jak w prawie każdym większym, nadbałtyckim kurorcie, również i tutaj nie brakuje firm, które oferują możliwość przeżycia niezapomnianego rejsu na pokładzie szybkiej motorówki. Naturalnie jest to propozycja raczej dla nastolatków, a nie dla małych dzieci.

W takim mieście jak Krynica Morska atrakcje dla dzieci w okresie letnim praktycznie nigdy się nie kończą. Może więc warto postawić w tym roku właśnie na ten, nadmorski, wakacyjny kierunek?

Redakcja zwawyleniwiec.pl

Jacek, redaktor strony Zwawyleniwiec.pl, to pasjonat zafascynowany światem mody, pracy oraz zakupów. Jego artykuły nie tylko prezentują najnowsze trendy w modzie, ale także udzielają praktycznych wskazówek dotyczących życia zawodowego i skutecznych zakupów. Jacek, z pełnym zaangażowaniem, dzieli się inspiracjami, które pomagają czytelnikom tworzyć stylowe i funkcjonalne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

cyfrowy pieniądz